首页 / 散热器 / HSE-B20635-035H-01
minImg
HSE-B20635-035H-01
CUI Devices
型号:
HSE-B20635-035H-01
品牌:
CUI Devices
描述:
HEAT SINK, EXTRUSION, TO-220, 63
用户指南
Shape Rectangular, Angled Fins
Material Aluminum Alloy
Product Status Active
Fin Height 0.500" (12.70mm)
Series HSE
Type Board Level, Vertical
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 4.49°C/W @ 200 LFM
Length 2.500" (63.50mm)
Thermal Resistance @ Natural 7.98°C/W
Mfr CUI Devices
Package Box
Material Finish Black Anodized
Attachment Method Bolt On and PC Pin
Width 1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise 9.4W @ 75°C