CUI Devices
型号:
HSS-B20-0635H-01
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
HEATSINK TO-220 2.7W ALUMINUM
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Shape | Rectangular, Fins |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Fin Height | 0.748" (19.00mm) |
| Series | HSS |
| Type | Board Level, Vertical |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 9.51°C/W @ 200 LFM |
| Length | 0.520" (13.20mm) |
| Thermal Resistance @ Natural | 27.78°C/W |
| Mfr | CUI Devices |
| Package | Bag |
| Material Finish | Black Anodized |
| Attachment Method | PC Pin |
| Width | 0.375" (9.53mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | 2.7W @ 75°C |
| Diameter | - |
| Base Product Number | HSS-B20 |
| Package Cooled | TO-220 |